شماره تماس : ۰۲۸۳۳۵۵۱۷۱۷
تصویر اول ، طراحی و اجرا چاه ارت و سیستم ارتینگ اسکای بایک قزوین منطقه گردشگری باراجین
تصویر دوم ، طراحی و اجرا چاه ارت و سیستم ارتینگ اسکای بایک قزوین منطقه گردشگری باراجین
تصویر سوم ، طراحی و اجرا چاه ارت و سیستم ارتینگ اسکای بایک قزوین منطقه گردشگری باراجین

طراحی و اجرا چاه ارت و سیستم ارتینگ اسکای بایک قزوین منطقه گردشگری باراجین

طراحی و اجرا چاه ارت و سیستم ارتینگ اسکای بایک قزوین منطقه گردشگری باراجین در سیستم ارتینگ اسکای بایک قزوین ابتدا همبندی نقطه مختلف اسکلت فلزی انجام پذیرفت و با توجه به مقاومت الکتریکی بالای خاک و محاسبه و طراحی چاه ارت برای بدست آمدن اهم مناسب چاه ارت سیم پیچ الکترود عمقی و چاه آرت سطحی اجرا گردید با توجه به تست چاه ارت نتایج بدست آمده مطلوب بود

طراحی و اجرا چاه ارت و سیستم ارتینگ اسکای بایک قزوین منطقه گردشگری باراجین

اسکای بایک قزوین بر روی دو طرف دریاچه منطقه نمونه گردشگری احداث گردیده که گردشگران می توانند دو سوی دریاچه را با رکاب زدن طی نمایند. 

سیستم حفاظت الکتریکی (ارتینگ) اسکای بایک باراجین وظیفه حفاظت در برابر اتصالی ناشی از تاسیسات الکتریکی مجموعه و ایجاد جریان نشتی و در نتیجه خطر برق گرفتگی برای گردشگران را برعهده دارد.

در سیستم ارتینگ مجموعه اسکای بایک همبندی ها مطابق  استاندارد روز دنیا در خصوص سیستم ارتینگ صورت گرفته و نقاط سست شدن هم پتانسیل گردیده است.

در همبندی های چاه ارت تمام سازه فلزی به وسیله هادی استاندارد  که مقاومت  الکتریکی بسیار کمی دارد به هم متصل می گردد این امر باعث می گردد تمام نقاط هم پتانسیل گردند 

همبندی اصولی و استاندارد چاه ارت باعث میشود

۱. از برق گرفتگی تماس غیر مستقیم جلوگیری گردد.

۲.عمر و حفاظت الکتریکی تجهیزات افزایش می یابد

۳.در صورت برخورد صاعقه مسیر های موازی عبور جریان افزایش یافته و تخلیه جریان صاعقه به راحتی صورت می پذیرد که باعث حفاظت الکتریکی تأسیسات و کاربر می شود.

در سیستم ارتینگ بعد از همبندی اصولی و استاندارد نیاز به محاسبه آیتم های مختلف چاه ارت و احداث چاه ارت استاندارد با توجه به تأسیسات مورد نظر داریم 

منطقه گردشگری باراجین در شمال شهر قزوین واقع گردیده است قسمت از قزوین کوهستانی بوده و مقاومت الکتریکی خاک بالایی دارد با در نظر گرفتن مقاومت بالای خاک برای بالا بردن ضریب اطمینان و محاسبات دقیق چاه آرت مقاومت الکتریکی خاک توسط دستگاه کیوریتسو ۴۱۰۵ اندازه گیری میشود مقاومت الکتریکی خاک بدست آمده 4300 می‌باشد با توجه به جدول های مقاومت الکتریکی خاک بستر زمین آهکی می باشد .

به علت مقاومت بالای الکتریکی خاک و محاسبات به عمل آمده چاه ارت روش چاه ارت عمقی سیم پیچ الکترود که تحت مالکیت فکری شرکت ایمن انرژی پارس می باشد به همراه چاه ارت سطحی به  کارفرما پیشنهاد گردید با موافقت کارفرما ابتدا چاه ارت عمقی سیم پیچ الکترود احداث گردید,با تست چاه ارت عمقی سیم پیچ الکترود مقدار اندازه گیری شده چاه ۵ اهم بدست آمد. با توجه به مقاومت بالای الکتریکی خاک منطقه تست چاه ارت احداث قابل قبول می باشد.

برای جلب نظر کارفرما و بدست آوردن تست چاه ارت ۲ اهم در کنار چاه ارت سیم پیچ عمقی از چاه ارت سطحی استفاده گردید 

در احداث چاه ارت سطحی باید حد یخ زدگی و خشکی الکترود چاه ارت را در نظر بگیریم و استاندارد های چاه آرت سطحی رعایت گردد.

بعد از اجرا چاه ارت سیم پیچ عمقی به همراه چاه ارت سطحی تست اهم چاه ارت به حد مطلوب رسیده 

و به ترتیب 1.46  اهم 

1.78 اهم 

2.93 اهم بدست آمده است.

با در نظر گرفتن تست چاه ارت و همبندی های صورت گرفته مجموعه اسکای بایک از نظر حفاظت الکتریکی و اتصال کوتاه ناخواسته محافظت میشود و در صورت برخورد صاعقه مسیر های متعدد جریان که توسط همبندی و چاه ارت استاندارد صورت صورت گرفته به زمین الکتریکی تخلیه می شود تا از کاربران و تاسیسات حفاظت نماید.

شرکت فنی مهندسی ایمن انرژی پارس مجری تخصصی سیستم ارتینگ و صاعقه گیر آماده مشاوره برای ارائه بهترین راه حل با قیمت مناسب می باشد.

  • کارفرما: منطقه نمونه گردشگری باراجین
  • نوع خدمات: طراحی و اجرا سیستم ارتینگ
  • تاریخ انجام پروژه: دوشنبه 25 اسفند 1399
  • آدرس پروژه: استان قزوین.شهر قزوین منطقه نمونه گردشگری باراجین
چاه ارت چاه ارت قزوین قزوین ارت مقاومت الکتریکی خاک چاه ارت عمقی چاه ارت سطحی اسکای بایک منطقه نمونه گردشگری باراجین ارتینگ همبندی چاه ارت ارت طراحی و اجرا چاه ارت