شماره تماس : ۰۲۸۳۳۵۵۱۷۱۷
ثبت اختراع شرکت ایمن انرژی پارس

اختراع تجهیز چاه ارت به روش مکانیزه

ما در روش ثبت اختراع شده تجهیز چاه ارت که مبتنی بر استاندارد های روز دنیا و تاییدیه های پارک علم و فن آوری,شرکت های توزیع برق و مراجع ذیصلاح نظارتی میباشد در زمان حداکثر 2 ساعت با تخریب در حد صفر و صرفه جویی 30 تا 40 درصدی در هزینه ها چاه ارتی کارآمد احداث می نماییم.

طراحی چاه ارت و سیستم ارتینگ به روش (سیم پیچ الکترود و تجهیز چاه ارت به وسیله خودرو عملیاتی با قابلیت کمترین تخریب )که به اختصار در این مقاله چاه ارت مکانیزه نامیده می شود.

در صنعت امروزی که هر ثانیه در حال پیشرفت می باشد زمان و بازدهی سیستم و استفاده از مواد اولیه مورد توجه می باشد تا حدی که در محصولات الکترونیکی و غیره برحسب بازدهی مورد استفاده قرار میگیرد و در این موضوع خاص (اتصال زمین) (ارتینگ) متاسفانه راهکارهایی برای کاهش هزینه و بازدهی بالاتر به شکل مهندسی و پژوهشی ارائه نشده است .در این روش ما سعی کردیم با رعایت استاندارد های بین المللی چاه ارتی کارآمد در زمان کوتاه ،بازدهی بالا و کاهش مواد اولیه و هزینه ها ارائه دهیم که با توجه به زمان پیش از 9سال فعالیت کاربردی و آزمون خطا این روش با قابلیت اجرایی ۱۰۰% ارائه میگردد. این روش حفاری توسط خودرو عملیاتی طراحی شده انجام می پذیرد که حداکثر قطر آن ۸ سانتی متر می باشد ،این پیشنهاد بر پایه تجهیز چاه ارت توسط خودرو عملیاتی طراحی شده و با محاسبه سیم پیچ الکترود با تخریب بسیار کم و بازدهی بالا و تضمینی طراحی شده است.

برای کسب اطلاعات فنی بیشتر چاه ارت مکانیزه و دریافت نمایندگی با شرکت ایمن انرژی پارس تماس بگیرید.

گواهینامه ثبت اختراع

توضیحات مشکلات فنی چاه های ارت سنتی و بیان اهداف اختراع چاه ارت مکانیزه

امروزه با توجه به پی بردن مزایای سیستم ارت (اتصال زمین) در تمامی اماکن مناسب با کاربری آن به چاه ارت مجهز می شوند ، بر خلاف چاه های ارت سنتی که با صرف زمان و مواد مصرفی بالا بازدهی کمی داشتند ،روش چاه ارت (چاه ارت مکانیزه) کارآمد و با بازدهی بالادر تمامی اماکن در اختیار سیستم قرار داده و ضریب اطمینان حفاظت را بالا می برد.

- یکی از مشکلات احداث چاه ارت به روش های سنتی متداول زمان بالای تجهیز آن میباشد که ما در روش چاه ارت مکانیزه سعی کردیم تا زمان تجهیز را به شکل قابل ملاحضه ای کاهش دهیم.

- تخریب نظم شهری و محیط زیست ،در این روش سعی کردیم تخریب بالای تجهیز چاه ارت سنتی را به صفر برسانیم.

- مشکلات عدم دست یابی اهماژ مناسب وهزینه های بالای تجهیز چاه ارت سنتی، در روش چاه ارت مکانیزه بصورت علمی و مهندسی هزینه های بالای تجهیز چاه ارت را کاهش میدهیم و از عدم دست یابی به چاه ارت کارآمد جلوگیری میکند .

**در روش چاه ارت مکانیزه سعی بر آن شده با رعایت استاندارد های بین المللی چاه ارتی کارآمد در زمان کوتاه ، بازدهی بالا و کاهش مواد اولیه و هزینه ها ارائه دهیم که با توجه پیش از 9 سال فعالیت کاربردی و آزمون خطا این روش با قابلیت اجرایی ۱۰۰% ارائه میگردد.

مراحل اجرا سیم پیچ الکترود و تجهیز چاه ارت توسط خودرو عملیاتی با کمترین تخریب (چاه ارت مکانیزه) این روش حفاری توسط خودرو عملیاتی طراحی شده انجام می پذیرد که حداکثر قطر آن ۸ سانتی متر می باشد ،.

متناسب با قطر حفاری و مقاومت الکتریکی خاک که توسط خودرو عملیاتی اندازه گیری می شود مقدار قطر و طول الکترود توسط دستگاه خودرو عملیاتی به سیم پیچ تبدیل می شود. و در چاه ارت حفاری شده جایگذاری می گردد. اطراف چاه ارت با خاک کاهنده مناسب پر می شود

مزایای اختراع :

  • صرفه جویی اقتصادی بسیار بالا در مصارف مواد اولیه و هزینه ها به مقدار 50 درصد
  • پدافند غیر عامل سرعت بسیار بالا به طوری که حداکثر ۲ ساعت در تمامی بسترهای موجود خاک می توانیم چاه ارت کارآمد و با کیفیت داشته باشیم
  • عدم آسیب به نظم شهری محیط زیست و جلوگیری از خطرات حفاری سنتی به علت قطر کم حفاری
  • عمر بسیار بالاتر چاه ارت
  • به علت قطر کم و عمق زیاد از خشکی چاه ارت در تابستان و یخ زدگی در زمستان جلوگیری می شود
  • امکان استفاده از بتن هادی خوردگی هادی چاه ارت را کاهش و امکان شارژ چاه ارت را افزایش می دهد
  • استحکام مکانیکی بالا اجزای چاه ارت

با توجه به اهمیت بالای سیستم ارتینگ (اتصال زمین )در تمامی اماکن مسکونی ، مخابراتی ، تجاری ، صنعتی و خطوط انتقال ، توزیع و حفاظت از صاعقه تجهیز ارت به روش مکانیزه به علت هزینه کم بازدهی بالا و صرفه جویی در زمان می تواند در پایداری سیستم و جلوگیری از صدمات جبران ناپذیر موثر واقع شود.

همان طور که در بالا به مزایای طرح اشاره گردیده با صرف زمان و هزینه کمتر چاه ارتی با کیفیت تر از روش های سنتی ارائه می دهیم این روش به مدت 9 سال در برخی از شرکت های توزیع برق و صنایع در سطح گسترده اجرا گردیده است و بازدهی قابل قبولی داشته است.

شرکت ایمن انرژی پارس در نظر دارد در راستای ارائه خدمات دانش بنیان با عقد قرارداد و واگذاری نمایندگی قدمی برای پیشرفت صنعت برق کشور عزیزمان و ایجاد اشتغال برداشته باشد.

برای کسب اطلاعات فنی بیشتر چاه ارت مکانیزه و دریافت نمایندگی با شرکت ایمن انرژی پارس تماس بگیرید.